NAPAPIJRI

PŘÍBĚH NAPAPIJRI – ZNAČKY ODVAHY A VÁŠNĚ PRŮZKUMMÍKŮ PÓLŮ

Napapijri, to je značka, kterou nosí průzkumníci na severských expedicích a současně ji milují i fanoušci streetwearu, se etablovala jako nepostradatelná značka outdoorového oblečení.

Více textu ...

Její bundy s norskou vlajkou obletěly svět a díky filozofii spojení technické kvality a inovativního stylu si je zamiloval snad opravdu každý. A i když se dnes Napapijri pyšní mezinárodně uznávanou značkou se zavedeným jménem, ​​její historie začíná jak jinak než malou italskou firmou, třemi turínskými řemeslníky, vizionářským nápadem a batohem.

Psal se rok 1987, kdy prvním výrobkem, který předvedl značku Napapijri, byla taška. Konkrétně Beringova taška, pojmenovaná na počest průzkumníka Vita Beringa, jež se odvážně pustil do Severního ledového oceánu. Již od začátku se ve značce mísí technická přísnost s kreativitou, barvami a razítky historických expedic. To vše korunováno logem Napapijri a norskou vlajkou. Absolutní top je pak bunda Skidoo s několika švy a maximální ochranou. Stejná, jež se po boku Rainforest stala nadčasovou ikonou značky.

Odkud ale pochází název Napapijri? Značka byla vždy zvláštním tématem. Proč si značka s naprosto italským původem zvolila jako logo norskou vlajku a název, který nemá z italštiny vůbec nic? Odpověď je třeba hledat ve faktu, že značka je inspirována jinou realitou. Jádrem značky je ve skutečnosti odvaha a vášeň průzkumníků pólů. A právě z tohoto důvodu je zvolený název Napapijri, výraz, který pochází z finského slova „polární kruh“. Vytvořené oděvy jsou technické a výkonné, jdou nad rámec běžných zvyklostí a nabízejí neustálou inovaci kvality a stylu.

Bundy Skidoo a Rainforest: dvě ikony Napapijri. Pro svou absolutní kvality oděvů se dvěma nenahraditelnými ikonami značky stávají dvě bundy. Obě jsou referenčním bodem pro milovníky streetwearu. Skidoo je vůbec první bunda navržená touto značkou, slavná už 30 let, jejíž jedinečný design nabízí úplnou ochranu před chladem a exkluzivní styl. Naopak Rainforest je bunda, kterou na podzim chce každý. Měkká a teplá díky fleecové podšívce a prošívané výplni, jež je tak pohodlná, že vypadá jako mikina. A jak vypadá značka dnes? Napapijri rozhodně nezahálí ani v dnešní době, koneckonců jejich bundy a čepice můžeme vidět po celém světě. Nyní je součástí skupiny VF Corporation, jež zahrnuje značky jako Timberland, Vans, Eastpack a The North Face, a řadí se mezi nejmódnější streetwearové značky.